هری هرینگتون

هری هرینگتون

هری هرینگتون در سال ۱۹۷۰ در آکسفورد، انگلستان بدنیا آمد. ۲۰ سال ابتدایی را در منچستر و اطراف آن زندگی کرد و سپس به چیلترن هیلز در آیلسبوری نقل مکان می‌کند. هری تقریباً ۲۰ سال پیش ضمن کار به عنوان یک باغبان، بونسای را به عنوان سرگرمی آغاز کرد.

هری هرینگتون پس از آسیب دیدگی در کمر، کار خود را به عنوان یک هنرمند و نویسنده بونسای در سال ۲۰۰۰ شروع کرد. در سال ۲۰۰۱ با راه‌اندازی وبسایت “bonsai4me.com” مجموعه از یادداشت‌های خود درباره بونسای را با عنوان “راهنمای گونه‌ها” منتشر کرد که اولین مرجع، بررسی جامع گونه‌های گیاهی مناسب بونسای به صورت آنلاین شد.

موفقیت و محبوبیت مقالات وعکس‌هایی که نشان از توسعه بونسای در طی سالهای متمادی در “bonsai4me.com” داشت،  باعث شده هری ۳ کتاب بنویسد و منتشر کند.

Bonsai Inspirations 1  منتشر شده در سال ۲۰۱۱ ، Bonsai Inspirations 2 منتشر شده در سال ۲۰۱۲ و Bonsai Basics  که در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است.

 هری به نوشتن در وبسایت خود ادامه می‌دهد و یک کتاب دیگر برای انتشار در آینده برنامه ریزی کرده است. او به تدریس و  برگزاری کارگاه های آموزشی در منطقه اطراف لندن می‌‎پردازد و فرم‌دهی بر روی درختان مشتریان خود را انجام می‌دهد. هری در تبدیل درختان بی کیفیت (منظور از نظر هنری است. در ادامه مطلب کارهای ایشان به اشتراک گذاشته می‌شود.) به آثار هنری تخصص دارد و از به چالش کشیدن فرم‌های “نامناسب” برای ساخت بونسای و تبدیل آنها به بونسای فوق‌العاده لذت می برد.
هری به ندرت درختان خود را به عمومی نمایش می دهد.

در ادامه شما را به دیدن عکس و ویدئو تعدادی از کارهای هرینگتون دعوت می‌کنم.

باغ بونسای هری هرینگتون

بونسای نارون هرینگتون

در ویدئو زیر یکی از زیباترین کارهای هرینگتون را می‌بینید. این بونسای در سال ۲۰۰۴ و از طریق تکنیک ریشه هوایی ( air layering ) بدست آمده. در این ویدئو مراحل رشد و تعویض گلدان این اثر زیبا را مشاهده می‌کنید.

تعدادی از درخت‌های مجموعه هرینگتون

در بالا اشاره شد هری استاد تبدیل کردن کارهای با کیفیت پایین به بونسای های خارق العاده است. در زیر تعداد از کارهای هری را می‌توانید مشاهده کنید.

بونسای نارون: شروع کار سال ۲۰۰۴

بن سای نارون

بونسای ممرز: شروع کار سال ۲۰۱۱

بونسای ممرز

بونسای نارون : این نارون غول پیکر را در سال ۲۰۱۳ از گراهام پاتر خریداری کرده و تغییرات آن در طی ۵ سال بوده.

بونسای زالزالک : یکی دیگر از کارهای زیبای هرینگتون، شروع کار از ۲۰۰۴

بونسای افرا چینی: شروع بکار این بونسای از سال ۲۰۰۲ بوده. هرینگتون برای اینکه نهال جوان افرا با سرعت بیشتر رشد کند آن را چندسال در زمین کاشته و تیمار می‌کند و سپس به گلدان بونسای انتقال می‌دهد. تصاویر این بونسای زیبا را ببنید.

بونسای افرا چینی
بونسای شیرخشت
بونسای شیرخشت
بونسای راش
بونسای راش

استفاده از مطالب و محتوای سایت بونسایکار با درج لینک و ذکر منبع محدودیتی ندارد.

منبع: بونسای امپایر

دیدگاهتان را بنویسید